Fa / En

این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)

سیم کشی سنتی و سیستم هوشمند

 

  

در سیستم سنتی سیم‌های فاز از جعبه فیوز وارد کلید و سپس به منبع روشنایی متصل می‌گردد، علت آن است که در سیستم سنتی روشنایی‌ها مستقیم از طریق کلید کنترل می‌گردند. اما در سیستم خانه هوشمند سیم‌های فاز از جعبه فیوز وارد تابلوی کنترل سیستم هوشمند (Actuators) شده و سپس به سمت منبع روشنایی میروند.

در سیستم سنتی سیم‌های فاز از جعبه فیوز وارد کلید و سپس به منبع روشنایی متصل می‌گردد، علت آن است که در سیستم سنتی روشنایی‌ها مستقیم از طریق کلید کنترل می‌گردند.
اما در سیستم هوشمند سیم‌های فاز از جعبه فیوز وارد تابلوی کنترل سیستم هوشمند (Actuators) شده و سپس به سمت منبع روشنایی میروند.
علت این مسائله این است که در سیستم خانه هوشمند تمامی بار‌ها توسط ماژول‌های هوشمند مستقر در تابلو، کنترل‌ می‌گردند. در واقع فرمان این ماژول‌ها هستند که وظیفه قطع و وصل را برعهده دارند.

کابل:

-کابل مورد استفاده برای سیم‌کشی سیستم هوشمند (کابلی که کلید‌ها و سایر تجهیزات خانه هوشمند را به هم متصل می‌کند TP) زوج سیم به هم تابیده است.

-قابلیت پشتیبانی از سیستم‌های مختلف کنترلی از جمله: روشنایی، سرمایش/گرمایش، امنیتی و ... 

-توانایی تعامل و سازگاری با دیگر پروتکل‌ها از طریق گذرگاه.

-استفاده از متغیر‌های گوناگون در منطق کنترل مثل زمان، تغییرات جوی، حضور یا عدم حضور ساکنین و ... 

-تطابق با شرایط جوی به خصوص برای مناطق گرم و شرجی.

-در مورد سیستم خانه هوشمند این مسئله قابل ذکر میباشد که کابل دیتای مخصوص میبایست تمامی ماژول‌ها و کلید هارا بهم متصل نماید. 

 

منبع: برق نیوز

خواندن 136 دفعه

درباره ما

شرکت خانه هوشمند هِگسا طراح و مجری­ سیستم ­های خانه هوشمند در سال 1385 فعالیت خود را در زمینه هوشمند سازی ساختمان ­های مسکونی، تجاری، اداری و هتل ­ها آغاز نمود. این شرکت نماینده رسمی برندهای اشنایدر آلمان، بلوموتیکس ایتالیا، آی پرو ترکیه و همچنین عامل فروش چندین برند مطرح اروپایی تحت پروتکل KNX می باشد.

مطالعه بیشتر ...

تماس با ما

آدرس دفتر مرکزی: تهران، خیابان ملاصدرا، بعد از بیمارستان بقیه اله الاعظم، پلاک 200

تلفن تماس : 53 10 06 88 -021

آدرس دفتر قزوین: بلوار شهید لشگری (سرتک)، نبش پردیس چهارم، ساختمان افق، طبقه 5، واحد 14
تلفن تماس: 2 -71 37 36 33 -028

آجورلو 970 19 18 0912

ساعت تماس: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 تا 17

پنج شنبه از ساعت 9 تا 13

آدرس ایمیل: info [@] hegsa.ir